Jaki podjazd pod garaż? Kilka podpowiedzi.

Stworzenie podjazdu musi spełniać kilka istotnych kryteriów. Przede wszystkim, jako podjazd, musi być wystarczająco mocny, aby wytrzymać nadjeżdżające i odjeżdżające pojazdy. Po drugie, podjazd musi być dostosowany do wielkości garażu i przewidywanego ruchu. Na przykład, rozmiar i techniki instalacji różnią się w zależności od tego, czy mieści się w nim jeden czy dwa samochody jednocześnie. Z drugiej strony, weź również pod uwagę ograniczenia fizyczne podczas projektowania Twojego projektu. W rzeczywistości pochylenie lub odwodnienie to wszystkie parametry, które należy wziąć pod uwagę. Wreszcie, jeśli projektujesz podjazd, pomyśl o aspekcie estetycznym, który piękny podjazd wnosi do Twojego domu. Następnie, przyjrzyj się bliżej technikom i materiałom najlepiej dopasowanym do sukcesu Twojego projektu podjazdu.

Żwirowy podjazd.

Jest to niewątpliwie najprostsza z technik. Ponadto jest ekonomiczny w układaniu, a materiał jest doskonale odprowadzany. Jednak samo wylanie żwiru nie wystarczy do wykonania pracy. Rzeczywiście, ten plac budowy wymaga pewnego sprzętu, który można łatwo znaleźć na espace-bricolage , odniesienie w terenie. Po pierwsze, ziemia musi być dobrze zagęszczona. Następnie należy pokryć całą powierzchnię geowłókniną, aby zatrzymać wzrost rośliny pod podjazdem. Z drugiej strony, żwir musi być trzymany przez stabilizatory, aby nie rozpraszał się łatwo. Najczęściej dostępne na rynku modele mają postać plastykowego plastra miodu, są dyskretne i gotowe do montażu.

Asfaltowy podjazd.

Zasada ta pozostaje podobna do układania żwirowego podjazdu. Te dwie techniki różnią się tym, że żwir jest stabilizowany za pomocą smoły lub powłoki bitumicznej. Koszt jest wyższy, a miejsce pracy wymaga fachowej wiedzy specjalisty. Jednak trzeźwy i szczególnie odporny wynik końcowy jest tego wart. Należy zwrócić szczególną uwagę na odprowadzanie wody, ponieważ trwałe nagromadzenie wody może szybko doprowadzić do zniszczenia powłoki.

Betonowy podjazd.

Również w tym przypadku praca musi być wykonywana przez profesjonalistę. Rzeczywiście, słabo rozłożony beton będzie miał nieestetyczne pęknięcia. W przeciwnym razie beton będzie miał niezrównaną wytrzymałość. Poza tym, nie ma już surowej strony! Rzeczywiście, dziś beton radzi sobie bardzo dobrze z różnymi pigmentami i kształtami. Tak więc, aby uzyskać nowoczesny i atrakcyjny podjazd, można wybrać pomiędzy betonem nieaktywnym, kutym, gładkim lub kolorowym.